Az idei verseny Arany/Platina győztesei is indulhatnak majd a 2023-as Global Best of the Best Effie Awards versenyen - a világ leghatékonyabb marketingtevékenységéért járó díjért:
Az Effie Worldwide 2022 tavaszán már második alkalommal rendezi meg a Global Best of the Best Awards-ot, ahol a világ összes Effie versenyének 2021-es Grand/Platinum és Arany győztesei vehetnek részt, akik a saját kategóriájukban, de már globális színtéren versenyeznek a kategóriánkénti Global Grand Effie-ért. A különböző kategóriák Global Grand Effie győztesei közül hirdetik majd ki az Iridium Effie győztest, amely címet a világ leghatékonyabb marketingtevékenységéért ítélik oda.
2021-ben az első globális Best of the Best Effie versenyen a Nike & Wieden+Kennedy "Dream Crazy" című kampánya nyerte az Iridium Effie-t. A 62 Global Grand versenyző közül 12-t hirdettek ki Global Grand Effie győztesként a kategóriájukban, közülük választották a legjobbnak a Nike kampányát.
A verseny során az angol nyelvű pályaműveket nemzetközi zsűri értékeli, ahová ezúttal is meghívást kapnak magyarországi szakemberek.
Hazai Arany/Platina Effie 2021 nyertes pályaművek, amelyek részt vehetnek a Global Best of the Best Effie Awards-on:
Arany/Platina: | Hosszú távú hatékonyság kategória/Heineken/ACG/Soproni-Óvatos duhaj |
Arany: |
Image kategória/Decathlon/Café Communications/Decathlon Employer Brand bevezető kampány
Kis költségvetésű, gazdasági célú kampányok kategória/Rapcity/ACG/Rapcity online camp Társadalmi célú kampányok – Non-profit szervezetek-1%-os kampány kategória/ Országos Mentőszolgálat Alapítvány/Human /OMSZA 1 % kampány 2020 Társadalmi célú kampányok – Non-profit szervezetek –egyéb kategória/Ökumenikus Szeretetszolgálat/ACG/Iskolakezdés, együtt |
Az Effie Awards Hungary 2021-en elért Platina/Arany/Ezüst/Bronz/Finalist helyezéseik alapján a legeredményesebbek Hatékonysági Ranglistája:
Ügynökségi rangsor
Megbízói rangsor
Az Effie magyarországi szervezői - az IAA Hungary és a MAKSZ – hétfőn este online díjátadón hirdették ki idén is a 120 fős zsűri értékelése alapján odaítélt hatékonysági díjakat: a 20. hazai Effie-n döntőbe jutott 59 pályamű közül 1 Platina, 4 Arany, 8 Ezüst, 14 Bronz és 32 Finalist díjas alkotás született, valamint az innovatív különdíj is kiosztásra került
A Platina Zsűri indoklása szerint a legnagyobb elismerést elnyerő Heineken – ACG (valamint Publicis Groupe Hungary, Bisztró, Uniomedia Communications) által jegyzett „Soproni - Óvatos Duhaj” kampány hosszú távú sikerének titka a szisztematikusan építkező marketing és termék stratégia volt. Ezt folyamatosan szinkronban kezelni nehéz, a fogyasztói insight viszont kiválónak bizonyult. Merni következetesen kitartani az eredeti stratégia mellett, ami kockázatvállalási hajlandóságot is jelent – ez lett a siker kulcsa. „Ugyanakkor a díjra jelöltek közül ki kell emelnünk még a Decathlon – Café Communications Image kategóriában benyújtott „Employer Brand bevezető kampány” pályaművét, amely az aktuális munkaerőhiány megoldására keresett megoldást. A nehéz helyzetben a legnagyobb kihívást jelentő feladatot oldották meg bátor hozzáállással, büdzsét is áldozva rá. Ennek köszönhetően hosszabb távon is számolhatnak a pozitív hatással.” – tette hozzá a Platina Zsűri képviselője.
A Microsoft Innovációs Különdíj bírái a legtöbb jelölést kapott pályaművek közül a Romani Design és a Wavemaker (valamint az Umbrella Kreatív Műhely) „Green Look” kampányának ítélték oda az elismerést. A különdíj-zsűri indoklása szerint „A nyertes az elmúlt időszakban előtérbe került virtuális térben valósított meg olyan újszerű, úttörő megoldást az új technológia használatával, remek helyzetfelismeréssel úgy, hogy a kreativitás sem szorult háttérbe, sőt ezzel egy apróságnak tűnő lehetőséget használtak ki maximálisan. Kiváló piaci insight, termékismeret, kreatív marketing – ez volt a siker titka. A zsűri kiemelendőnek tartotta ugyanakkor egy másik jelölt, a Decathlon - Wavemaker Klasszikus médiumokat nem tartalmazó kampányok / Adatvezérelt marketing kategóriába benyújtott „Meteo – időjárás jelentéshez kapcsolt termékajánlat” pályaművét, melyben az aktuális trendekre hangolt, nagyon tudatos, racionális, jövőbe mutató megoldást mutattak be, egy igazi marketing mesterművet. (A Microsoft Innovációs Különdíj független elismerés, elkülönül a hagyományos Effie díjaktól, az új infokommunikációs technológia innovatív, úttörő használatával megvalósított megoldások ösztönzésére hozta létre a Microsoft Magyarország és az Effie Hungary 2019-ben.)
Az elért Platina/Arany/Ezüst/Bronz/Finalist helyezéseik alapján a Megbízók közül a legeredményesebbek:
Heineken (1 Platina/Arany, 1 Bronz, 2 Finalist), Magyar Telekom (2 Ezüst, 2 Bronz), Decathlon (1 Arany, 1 Ezüst, 1 Finalist), Rapcity (1 Arany, 2 Bronz), Színház TV (2 Ezüst, 1 Finalist), Országos Mentőszolgálat Alapítvány (1 Arany, 1 Bronz).
Az idei Effie „Év Megbízója” címet a Heineken és a Telekom nyerte el.
Ügynökségek közül a legeredményesebbek:
ACG (1 Platina/Arany, 2 Arany, 2 Ezüst, 4 Bronz, 4 Finalist), Wavemaker (4 Ezüst, 4 Bronz, 3 Finalist), Publicis Groupe Hungary (1 Platina/Arany, 1 Ezüst, 2 Bronz, 7 Finalist), Mito (1 Ezüst, 2 Bronz, 2 Finalist), Café Communications (1 Arany, 3 Finalist), Mindshare (1 Ezüst, 5 Finalist), Human Dialog (1 Arany, 1 Bronz).
Az idei Effie „Év Ügynöksége” címet az ACG érdemelte ki.
A pontszámítás az Effie standard Effie Index pontrendszere alapján történik.
Az Effie az egyetlen olyan szakmai megmérettetés, ahol a marketing célok hatékony megvalósítása áll a középpontban. Az Effie-re bármilyen típusú sikeres marketing aktivitással lehet nevezni.
A teljesítmény globális szimbólumaként számon tartott Effie magyarországi versenyének kétfordulós zsűrijében, valamint a Platina- és a Microsoft Innovációs Különdíj zsűrijében ezúttal is összesen mintegy 120 zsűritag, iparágunk elismert szaktekintélyei foglaltak helyet, akik az Effie nemzetközi standard szabályrendszere alapján értékelték a beérkezett pályaműveket. Az értékelés folyamatát és az eredmény kialakulását közjegyző felügyelte.
Az Effie szervezői ezúton is köszönetüket fejezik ki minden nevezőnek, zsűritagnak és támogatónak. Bíznak benne, hogy 2022-ben újra személyesen vehetik át majd elismeréseiket a következő Effie díjazottai.
Díjazott alkotások
Zsűritagok listája
Ügynökségi rangsor
Megbízói rangsor
A nemzetközi Effie standard szerinti kétfordulós, idén is online zsűrizés eredményeként ebben az évben 59 sikeres pályamű került döntőbe és küzd meg 29 kategóriában a Bronz, Ezüst, Arany Effie díjakért. Az Effie Finalist díjasok, azaz a döntőbe jutottak már biztos pontszerzők a nemzetközi Effie Index hatékonysági világranglistán. A pályaművek értékelésében a hazai kommunikációs iparág 120 elismert szaktekintélye vett részt, a legkülönbözőbb szektorokat képviselve.
A teljesítmény globális szimbólumaként számon tartott Effie az egyetlen olyan szakmai megmérettetés, ahol a marketing célok hatékony megvalósítása áll a középpontban.
A Reklám Világszövetség (IAA) Magyarországi Tagozata és a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) szervezésében idén 20. évfordulóját ünneplő hazai Effie-re nevezni ezúttal az elmúlt időszak legnagyobb kihívásait, rendhagyó körülményeit magában foglaló 2020. január 1 – 2021. március 31. közötti 14 hónapjában Magyarországon megvalósult bármilyen típusú, bizonyítottan hatékony marketingkommunikációs aktivitással lehetett, a nemzetközi Effie standard szerint szabályozott nevezési rendszerben.
A szakmai megmérettetésre bárki nevezhet, függetlenül a vállalat (megbízó, ügynökség), vagy rendelkezésre álló büdzsé nagyságától, és attól, hogy kis helyi, vagy nagy országos, egyszeri vagy folyamatos marketing tevékenység valósult meg sikeresen. A verseny szervezői - reflektálva azokra a marketing és üzleti kihívásokra, amelyekkel az iparágban dolgozó csapatoknak meg kellett küzdeniük az elmúlt nehéz időszakban -, az idei versenyen új kategóriákat indítottak: Kríziskezelés, Influencer marketing és Adatvezérelt marketing témákban, amelyek relevanciáját a beérkezett nevezések igazolták.
A versenyben azok a pályázók számíthatnak Bronz, Ezüst, Arany Effie díjra, akik a 4 részből álló nevezési dokumentumban (1. Kihívás, háttér, célok; 2. Insight, stratégia; 3. Megvalósítás; 4. Eredmények) körültekintően mutatták be, hogy milyen konkrét helyzettel kellett szembesülni, hogyan reagáltak ebben a helyzetben a versenytársak és az egész piaci szegmens, miért bizonyult a nevezésben bemutatott hatékony marketing tevékenység a versenytársénál eredményesebbnek, valamint a kitűzött célok tükrében elért kiváló eredményeiket igazolni is tudták.
A pályaművekben szereplő üzleti információk bizalmas kezelését több intézkedés, kötelező elem biztosítja a zsűrizés során, ennek első lépése, hogy a zsűritagok az értékelés megkezdése előtt titoktartási nyilatkozatot fogadnak el.
Az Effie megkérdőjelezhetetlen szakmai elismertsége többek között a széles iparági tudásra épülő alapos és minden részletre kiterjedő zsűrizésnek köszönhető. Ennek tükrében már a döntőbe jutás is kiemelkedő teljesítmény, hiszen a benevezett hatékony kampányok közül továbbjutók minősülnek a leghatékonyabbaknak, pályaműveik pedig a legsikeresebbeknek. A verseny lebonyolítását a nemzetközi Effie mellett közjegyző is felügyeli.
Idén a legtöbb döntős pályaművet az ACG, a Mindshare, a Mito, a Publicis Goupe és a Wavemaker tudhatja magáénak. A legtöbb döntős pályamű a Branded Content, az Image, a Kríziskezelés és a Társadalmi célú kampányok (Márkák, vállalatok - CSR illetve Nonprofit szervezetek – egyéb) kategóriában várja a Bronz, Ezüst, Arany Effie helyezéseket.
Az Arany Effie díjasok közül idén is, a szakma legtapasztaltabb ügyfél- és tanácsadói oldali szakembereiből álló külön zsűri dönt a legnagyobb elismerés, a Platina Effie odaítéléséről.
A Microsoft Innovációs Különdíj is kiosztásra kerül, ezt a díjat az új infokommunikációs technológiák úttörő, újszerű használatával megvalósított innovatív, eredményes marketing megoldások ösztönzésére hozta létre a Microsoft és az Effie Hungary 2019-ben. A második fordulós zsűritagok által e díjra legtöbb jelölést kapott pályaművek közül a Microsoft elnökletével szintén külön zsűri dönti el a nyertest.
Az idei díjazottakat, valamint teljesítményük alapján a Leghatékonyabb Megbízót és a Leghatékonyabb Ügynökséget a november 22-én este 8 órakor kezdődő online Díjátadón hirdeti ki az Effie Awards Hungary.
Az Effie díj egy globális, egyedülálló, komplex rendszer, amelyből az egész marketingkommunikációs iparág profitál. Tükröt tart, értéket közvetít, fejlődésre ösztönöz, felhívja a figyelmet a nagyszerű ötletekre, újszerű gondolkodásmódra – inspirálva a következő évek marketing szakembereit is.
Az Effie díjat 1968-ban alapította New York-ban az American Marketing Association oktatási, szakmai fejlődést elősegítő szándékkal. 2008 óta az Effie Worldwide nonprofit szakmai szervezet a jogtulajdonos, jelenleg 50 országban rendezik meg világszerte. Magyarországon 2002-ben indította el és szervezi azóta is a Reklám Világszövetség Magyar Tagozata (IAA Hungary) és a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ), a mindenkori nemzetközi standard alapján. Az Effie több mint 50 éve tartó töretlen sikere objektív, átlátható, független értékelési rendszerének is köszönhető.
Döntőbe jutott alkotások
Zsűritagok listája
A 20. hazai Effie-re beérkezett nevezések száma minden várakozásunkat felülmúlt!
Az idei versenyre ezúttal a 2020. január 1 – 2021. március 31. között Magyarországon megvalósult bármilyen típusú, eredményes marketingkommunikációs aktivitásokkal lehetett pályázni, az Effie globális standard alapján elkészített és beadott nevezési lapjával. Bárki nevezhetett, függetlenül a büdzsé nagyságától, a pályázó (megbízó, ügynökség) nagyságától, és attól, hogy kis helyi, vagy nagy országos kampányról van szó.
Reflektálva azokra a marketing és üzleti kihívásokra, amelyekkel az iparágban dolgozó csapatoknak meg kellett küzdeniük az elmúlt nehéz időszakban -, az idei versenyen új kategóriákat indítottunk: kríziskezelés, influencer marketing és adatvezérelt marketing témákban eredményes aktivitások számára.
Bármely kategóriáról legyen szó, tavaly mindannyian rendhagyó körülményekkel találtuk szemben magunkat. Egyesek számára a hatékonyság a veszteségek megállítását és a túlélést jelentette, mások számára a hatékonyság egy minden korábbinál nagyobb profitot eredményezett, amit egy éles, de sikeres fordulattal lehetett elérni.
Az idei versenyre benevezett sikertörténeteket ez alkalommal is 120 fős szakmai zsűri értékeli 2 fordulóban, és az összesített pontszámok alapján kerülnek odaítélésre a Finalist, Bronz, Ezüst, Arany Effie díjak, valamint külön zsűrik ítélik oda a Platina Effie-t és a Microsoft Innovációs Különdíjat az arra érdemesnek.
A zsűritagok értékelési szempontjai között nagy jelentőséggel bír, hogy milyen konkrét helyzettel kellett szembesülni, hogyan reagáltak a versenytársak és az egész piaci szegmens, miért bizonyult a nevezésben bemutatott marketingtevékenység a versenytársénál eredményesebbnek. Az értékelési rendszerben kiemelt figyelmet és súlyozást kap a mért eredmény számokkal, adatokkal történő bizonyítása, az adat forrásának megjelölésével.
A beérkezett pályaművek zsűrizését októberben, a Díjátadót novemberben tartjuk.
Minden nevezőnek sikeres versenyzést kívánunk!
Az Effie díj egy globális, egyedülálló, komplex rendszer, amelyből az egész marketingkommunikációs iparág profitál. Elismeri a teljesítményt, tükröt tart, értéket közvetít, fejlődésre ösztönöz, felhívja a figyelmet a nagyszerű ötletekre, újszerű gondolkodásmódra – inspirálva az elkövetkező évek marketing szakembereit is.
Az összes indítani kívánt nevezéshez (egy adott pályamű több kategóriába való nevezése esetén kategóriánként) kódszámot kell igényelni az Effie weboldal Online nevezés 2021 felületen. Az igényelt, de végül fel nem használt regisztrációs kódokat 2021. június 25-ig lehet térítésmentesen törölni. Ezt követően 50.000 Ft + Áfa összeget számlázunk ki az online regisztrációs rendszerben szereplő, de pályamű feltöltését mellőző regisztrálónak.
2020.01.01 - 2021.03.31.
- Kríziskezelés
- Influencer marketing
- Adatvezérelt marketing
Határidők: |
Nevezési díj: |
2021. május 28. | 86.000 Ft + Áfa |
2021. június 11. | 97.000 Ft + Áfa |
2021. június 25. | 108.000 Ft + Áfa |
Extra 2021. július 5. | +50% / nevezés |
(Az adott nap végéig, éjfélig adhatók le a pályaművek. A még 2021-ben is rendhagyó nevezési díj nem tartalmazza az Effie trófeák árát.)
IAA/MAKSZ tagok részére: 15% kedvezmény!
A PÁLYAMŰ SIKERES MEGÍRÁSÁHOZ:
Eredményes versenyzést kívánunk minden nevezőnek az idei Effie Awards Hungary-n!
Tavaly ezzel búcsúztunk: Találkozunk 2021-ben, a 20. Effie Awards Hungary-n, ahová a kihívásokkal és ellentmondásokkal teli 2020-as év bármilyen típusú, sikeres és hatékony marketing aktivitásait várjuk majd – függetlenül a büdzsé nagyságától, a cég (megbízó, ügynökség) nagyságától, és attól, hogy kis helyi, vagy nagy országos kampányról van szó. Hatékonyság, eredményesség - ez számít.
Azért, hogy az Effie minél jobban reflektáljon azokra a marketing és üzleti kihívásokra, amelyekkel az iparágunkban dolgozó csapatoknak meg kellett küzdeniük az elmúlt nehéz időszakban, az idei versenyen új kategóriákat indítunk: kríziskezelés, influencer marketing és adatvezérelt marketing témákban eredményes aktivitások számára.
De bármely kategóriáról legyen szó, tavaly mindannyian rendhagyó körülményekkel találtuk szemben magunkat. Egyesek számára a hatékonyság a veszteségek megállítását és a túlélést jelentette, mások számára a hatékonyság egy minden korábbinál nagyobb profitot eredményezett, amit egy éles, de sikeres fordulattal lehetett elérni.
Ha adhatunk egy tippet az idei nevezéshez: az adott aktuális gazdasági környezetre érdemes fókuszálni, azaz hogy milyen konkrét helyzettel kellett szembesülni. Hogyan reagáltak a versenytársak és az egész kategória/szegmens, és miért bizonyult a nevezésben bemutatott marketing tevékenység a versenytársénál eredményesebbnek. Ez nagyszerű lehetőséget ad a zsűritagok számára, hogy teljes mértékben átlássák és megértsék a nevezésben foglaltakat, és világosan lássák az elvégzett munka egyértelmű érdemeit, s ezek alapján értékelhessék a pályaművet – ahogy minden évben teszi a 120 fős szakmai grémium.
Amivel segítjük az idei nevezőket:
Bízunk benne, hogy 2021-ben sok olyan nevező lesz, akik felfedezték a részvétel és a megmérettetés óriási előnyeit: az Effie nem csak szakmai teljesítményüket értékeli és ismeri el a nemzetközi standard szerint, hanem fejlődési lehetőséget, inspirációt is nyújt a nevezőknek, mind a napi munkájukhoz, mind a következő hazai Effie-n vagy akár a Global Best of the Best Effie-n való eredményes szerepléshez.
Az Effie díj a kiemelkedő szakmai teljesítmény világszerte elismert szimbóluma. Globálisan egyedülálló komplex rendszer, amelyből nemcsak a benne résztvevő nevezők, zsűritagok, megbízók és ügynökségek, de az egész marketingkommunikációs iparág profitál. Tükröt tart, értéket közvetít, fejlődésre ösztönöz, felhívja a figyelmet a nagyszerű ötletekre, újszerű gondolkodásmódra – inspirálva a következő évek marketing szakembereit is.
A díj, ami számít.
Sok sikert kívánunk minden nevezőnek az idei versenyen!
Effie Awards Hungary 2021
A marketingkommunikáció legfőbb célját, az eredményességet közzéppontba állító Effie-n a döntőbe jutott ill. nyertes pályaművek helyezéseihez egy-egy Effie Index pontérték tartozik, amelyek összesítésre kerülnek. Az összpontszám alapján kialakult sorrend határozza meg a marketinghatékonyság egyedülálló szakmai ranglistáját mind a megbízók, mind az ügynökségek tekintetében.
Megbízói Hatékonysági ranglista első 4 helyén a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Coca-Cola Szolgáltató Kft., a Heineken Hungária Sörgyárak Zrt., a Müpa Nonprofit Kft., a Telenor Magyarország Zrt. és az Országos Mentőszolgálat Alapítvány szerepel.
Továbbiak
Ügynökségi Hatékonysági lista első 4 helyén a Tendencies21 az Uniomedia Communications, a Human Dialog, az Artificial Group és a DOT Creative szerepel.
Továbbiak
A ranglistákon szereplő vállalatok Effie-re benyújtott esettanulmányai szigorú zsűrizésen estek át: a hazai versenyen 120 iparági szakember bírálta a pályaműveket az Effie standard értékelési rendszere szerint (kihívás, cél, ötlet, kreatív megvalósítás, eredmény), különös figyelemmel és súllyal a kitűzött célok tekintetében elért és bizonyított eredményekre.
Az Effie Awards nemzetközi szinten több mint 50 éve, Magyarországon idén 20 éve szolgálja a marketinghatékonyság fejlődését és jelent szakmai viszonyítási alapot.
A Platina-zsűri indoklása szerint a Double Shot Coffee kávézó és a DOT Creative ügynökség „Kis költségvetésű, gazdasági célú kampányok” kategóriában indított pályaműve bizonyult idén a leghatékonyabbnak: „Példamutató, ahogy kreatív hozzáállással, egyszerű, de számukra kiválónak bizonyult eszközökkel, integrált módon tudta megvalósítani, sőt túlszárnyalni a kitűzött célokat egy fiatalokból álló kisvállalkozás kis költségvetéséből úgy, hogy ráadásul hosszú távra is kiható eredményességet ért el.”
A megbízók közül az elért Arany/Ezüst/Bronz/Finalist helyezéseik alapján a legeredményesebbek:
Magyar Máltai Szeretetszolgálat (4 Ezüst), Coca-Cola Szolgáltató Kft. (2 Arany, 1 Ezüst), Heineken Hungária Sörgyárak Zrt.(1 Ezüst, 3 Bronz, 1 Finalist), Müpa Budapest Nonprofit Kft. (3 Ezüst), Telenor Magyarország Zrt. 1 Bronz, 6 Finalist), Országos Mentőszolgálat Alapítvány (1 Arany, 1 Ezüst).
Az idei Effie „Év Megbízója” címet a Magyar Máltai Szeretetszolgálat nyerte el.
Az ügynökségek közül - szintén az elért Arany/Ezüst/Bronz/Finalist díjaik alapján - a legeredményesebbek:
Tendencies21 (2 Arany, 1 Ezüst), Uniomedia Communications (1 Ezüst, 2 Bronz, 1 Finalist), Human Dialog (1 Arany, 1 Ezüst), Artificial Group (1 Bronz, 4 Finalist), DOT Creative (1 Platina/Arany).
Az idei Effie „Év Ügynöksége” címet a Tendencies21 érdemelte ki.
Teljes ranglisták:
Ügynökségi rangsor
Megbízói rangsor
A Microsoft Innovációs Különdíjat a Vigyél Haza Alapítvány Netpincérrel közös kampánya kapta, a zsűri szerint „A pályázó olyan szektorban alkalmazott innovatív megoldást példaértékűen, ahol az infokommunikációs technológia és a kreativitás ilyen jellegű együttes alkalmazása még nem jellemző. Az együttműködés során a partnerség előnyei is bizonyítást nyertek.”
Az Effie-re bármilyen sikeres marketing aktivitással lehet nevezni.
A teljesítmény globális szimbólumaként számon tartott Effie kétfordulós zsűrijében, valamint a Platina- és a Microsoft Innovációs Különdíj zsűrijében ezúttal is összesen mintegy 120 zsűritag, iparágunk elismert, vezető beosztású szakemberei foglaltak helyet, akik az Effie nemzetközi standard szabályrendszere alapján értékelték a beérkezett pályaműveket. A díjazottak publikus esettanulmányai elérhetők az Effie weboldalon a digitális évkönyvben. A zsűritagok szakmai kommentjei a pályaművekről szintén elérhetők az adott pályázó részére.
Hírek, aktuális információk a 2022-es versenyről első kézből, elsők között.